Basketbal SŠ - postup ke kvalifikaci na republikové finále! :-)

Bude se historie z loňského školního roku opakovat? 

BASKETBAL STŘEDNÍCH ŠKOL - CHLAPCI - AŠSK OMYPIÁDA DĚTÍ A MLÁDEŽE

Základní kolo - Pardubice 11. října 2019

Po loňském úspěchu, kdy se náš školní basketbalový tým umístil na 2. místě v republikovém finále ČR, jsme neváhali ani letos a náš dreamteam do soutěže opět přihlásili.

V prvním kole, ve kterém se střetly školy z Pardubic, nás los poslal do skupiny C, která sehrála svůj turnaj v hale ZŠ Studánka. Nastoupili jsme jako favoriti a prvními dvěma zápasy jsme prošli jako nůž máslem. Jako vítěz skupiny C jsme sehráli semifinálový zápas s vítězem skupiny D a opět bez problémů zvítězili. Ve finále jsme se střeli s vítězem semifinále skupin A a B a nutno dodat, že to bylo finále se vším všudy! O emoce, nervy a velké sportovní zápolení nebyla nouze. Poslední zápas byl velmi vyrovnaný až do poslední chvíle a odpočítávali jsme každou vteřinu.

Výsledky jednotlivých zápasů:

EDUCA Pardubice - SPŠE a VOŠ Pardubice             39:25

EDUCA Pardubice - SPŠ stavební Pardubice            36:20

EDUCA Pardubice - OA Pardubice (semif.)                48:32 

EDUCA Pardubice - Gym. Dašická Pardubice (fin.)   39:38!

Nejvíce bodů si na konto připsali Michal Svojanovský (BK Pardubice), Tadeáš Vlček (BK Pardubice) a Jakub Šrámek (Tesla Pardubice). "Trojkovým" králem se stal Luba David (BK Pardubice). Krásné týmové a sportovní výkony předvedli i Vojta Kvapil (Tesla Pardubice), Honza Černický (BC Kolín) a Šimon Klímek (FK Pardubice).     

 

Krajské kolo - Litomyšl 28. listopadu 2019

Krajské kolo Basketbalu středních škol se konalo v Litomyšli, kde svůj krajský turnaj sehrála i děvčata z vítězných okrskových kol.

Sehráli jsme tři zápasy (hrálo se pouze 2 x 6 minut - každý s každým) a s vidinou možnosti postupu do kvalifikace na republikové finále jsme zodpovědně všechny tři zápasy vyhráli. Stali jsme se tak absolutním vítězem Pardubického kraje, který pojedeme reprezentovat v únoru 2020. Uvidíme, zda bude se nám podaří další úspěch a opět se dostaneme mezi nejlepší basketbalové školní týmy v ČR. :-) 

Výsledky jednotlivých zápasů:

EDUCA Pardubice - SOŠ a SOU obchodu a služeb Chrudim          29:17

EDUCA Pardubice - Vojenská SŠ a VOŠ Moravská Třebová          23:15   

EDUCA Pardubice - Gymnázium Vysoké Mýto                                21:17

Všichni předvedli bravurní sportovní výkony a ukázali svého týmového ducha, basketbalové srdce, zodpovědnost i disciplínu. Školu reprezentují: Michal Svojanovský, Tadeáš Vlček, Lubomír David, Vojtěch Kvapil, Šimon Klímek, Jan Černický, Jakub Šrámek a Nicolas Langr.

Klukům patří velký dík a gratulace za postup i reprezantaci školy! :-)   

 

 

BTW: V kategorii děvčat za Pardubický kraj zvítězil tým Gymnázia Mozartova a na kvalifikaci se tak z Pardubic podívají jak naši chlapci, tak pardubická děvčata. :-) 

Partneři, s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

 

Partneři, s kterými vychováváme mladé sportovní talenty