Charitativní florbalové utkání na Dukle

V pátek 26.4.2019 se v rámci projektu “Ty to dáš!” uskutečnilo charitativní florbalové utkání děvčat a chlapců z pardubických středních škol.

Zápasy proběhly v nafukovací sportovní hale v Pardubicích na Dukle. Do turnaje bylo přihlášeno celkem 5 týmů, z toho jeden tým ryze dívčí. Herní systém byl každý z každým v jedné skupině dvakrát deset minut.

Náš tým vstoupil do turnaje zápasem s týmem SPŠE Pardubice. Přestože jsme prohrávali již 2:0 a dva góly nám nebyly uznány, podařilo se nám nakonec odejít se smírným výsledkem 2:2. V následujícím utkání nás čekala děvčata z dašického gymnázia. Tento zápas jsme vyhrály 7:4. Poté jsme nastoupili proti týmu ze stejné školy, ale tentokrát proti chlapcům. V tomto boji jsme bohužel inkasovali 8 gólů. Sami jsme dali pouze 4, a proto nakonec prohráli 8:4. V posledním našem utkání jsme po výborném výkonu porazili mužstvo SPŠCH Pardubice 7:4. Tímto výsledkem jsme si zajistili „bednu“, ale jaké místo to bude, se rozhodlo vzhledem k vzájemnému utkání a shodnému skóre na konci turnaje v samostatných nájezdech proti SPŠE. Tam jsme bohužel tahali za kratší konec, ale nakonec 3. místo je výborným výsledkem.

Za tým EDUCA Pardubice nastoupili: Martin Schleis, Daniel Škeřík, Tomáš Kulich, Jiří Novotný, Dominik Chára, Jakub Geisler, Nicolas Langr, Adam Kučera a Michael Smola. Našimi nejlepšími střelci byli s pěti góly Tomáš Kulich a Jiří Novotný. Navíc oba střelili „hattrik“ v těžkých zápasech s chlapci. V brance nás skvělými zákroky podržel Martin
Schleis, a proto byl vyhlášen nejlepším hráčem týmu.

Za dosažené třetí místo patří našim sportovcům velké poděkování!!!

Turnaj se uskutečnil pod záštitou Pardubického kraje a prezidenta republiky. Veškerý výdělek ze startovného byl věnován spolku Spinálníček, z.s., jež se každý rok účastní závodu: „Metrostav handy cyklomaraton“. I letos bude mít Spinálníček svého patrona. Bude jím Patrik Šimánek, pro nějž je vyhlášena benefiční sbírka na asistenční služby a elektrický vozík. Více se dočtete na stránkách Spinálníčku: https://www.spinalnicek.cz/

Partneři, s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

 

Partneři, s kterými vychováváme mladé sportovní talenty