Educa na Metropolitní univerzitě v Praze

Ve čtvrtek 24. 11. se skupina našich studentů zúčastnila přednášky a interaktivní hry Polygon OSINT na Metropolitní univerzitě v Praze.

Ve škole nás vřele uvítali PhDr. Vít Střítecký, Ph.D., M.Phil se svým kolegou.

V první části programu nás seznámili se studijním oborem Bezpečnost a technologie komunikace navazující na námi plánovaný obor Bezpečnost v ICT, který propojuje sociální vědy a předměty informatického zaměření. V závěru si studenti vyzkoušeli, zda by se hodili na pozici „super-recogniser“ a je nutné podotknout, že několik adeptů by se našlo. :o)

Před druhou částí jsme se občerstvili a nabrali sil, protože bylo nutné zabránit plánovanému teroristickému útoku.

S průvodcem jsme se pustili do odvrácení hrozby, která se objevila na sociální síti Twitter. S pomocí různých stop, jako byly odkazy, pojmy, obrázky, skryté významy či sociální vazby, které jsme kombinovali s různými nástroji jako vyhledáváním informací, reverznímu vyhledávání obrázků či prostou dedukcí, porozumění a relevantnosti textu se nám nakonec podařilo odhalit teroristické buňky a vyslat zásahovou jednotku do centrály teroristické organizace.

Vyzkoušeli jsme si tak různé nástroje Google a ověřili si, jak je v takové práci důležitá znalost cizích jazyků, relevantnost informací a logické uvažování.

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce