Exkurze Foxconn CZ s.r.o.

V úterý 17. ledna se studenti naší školy zúčastnili exkurze do pardubické firmy Foxconn.

Žáci prvního a druhého ročníku se zaměřením na ekonomické obory se sešli před budovou s označením BeFit, kde probíhala první část akce. Prohlédli jsme si nové firemní fitness centrum určené pro zaměstnance, v kavárně, která je součástí, jsme si mohli objednat kávu, čaj nebo jiné občerstvení. Poté následovala první přednáška zaměřená na informační technologie. Jan Válek z oddělení IT Project Manager nás seznámil s novinkami v IT oboru, seznámil nás především s bezpečností dat, poučil nás, jak vytvářet hesla apod.

Po krátké přestávce následovala druhá část přednášky. Paní Dagmar Krausová z oddělení PR nás seznámila s činností firmy Foxconn, s divizemi, které jsou v Pardubicích, s činností dalších divizí v Praze a Kutné Hoře. Také pohovořila o marketingu, managementu, řízení a PR a dalším možném rozvoji firmy.

A následovala třetí, závěrečná část exkurze. S paní Karolínou Frýdovou, která nás po celou dobu exkurze doprovázela, jsme se přemístili do jedné ze čtyř pardubických divizí. Výrobní divize CNSBG se soustředí na oblast komunikačních technologií, připravuje komponenty pro přepínače pro datová úložiště výpočetních center velkých podniků, komponenty pro bankomaty, směrovače, síťové přepínače apod. Prošli jsme výrobní halu, kde jsme viděli různé lisy, roboty, CNS stroje.

Exkurze byla pro všechny velkým přínosem.

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce