IQlandia

5. 6. se studenti ze tříd 2. B a 3. B sešli na pardubickém hlavním nádraží a v 7 hodin vyrazili vlakem do Liberce.

Tříhodinová cesta byla zpestřena přestupem na náhradní autobusovou dopravu a půl hodinkou zpoždění ČD vlastní. Z libereckého nádraží vyrazili do IQlandie, a pustili se do zkoumání expozic.

Liberecká IQlandie má mnoho expozic týkajících se různých témat, např. voda, člověk, vesmír, jídelna, technika v domě, překonané vynálezy, hlavolamy a matematické hádanky, přírodní živly a mnohé další. Prohlídku po 6 hodinách zakončili v planetáriu, kde si prohlédli souhvězdí jarního nebe a dokument týkající se vzniku sluneční soustavy a planet.

V mnohých expozicích našli látku, která byla probírána teoreticky v hodinách fyziky a elektrotechniky, například teorii kladek si vyzkoušeli v praxi při zvedání své osoby, vyzkoušeli si tvorbu bublin, procvičili stavbu hrází nebo zažili zemětřesení. Během prohlídky probíhaly také praktické ukázky, například Faradayovy klece, ve které blesky hrály různé skladby nebo ohnivého tornáda.

Před odjezdem vlaku se stihli ještě občerstvit ve městě a zásobit se večeří na cestu. Cestou nazpět se bavili hádáním Černých historek a zpíváním trampských písní.

Výletům a vědě zdar!!!

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce