Kontraktační den fiktivních firem - leden 2017

Ve středu 18. ledna 2017 naše škola jako pořadatel kontraktačního dne přivítala fiktivní firmy pardubických středních škol, a to z Obchodní akademie a Jazykové školy Pardubice a z Anglického gymnázia, SOŠ a VOŠ Pardubice.

Celkem se kontraktačního dne zúčastnilo 7 fiktivních firem s nejrozmanitějšími předměty podnikání, ať již výrobou sladkých dortů, prodejem sportovního vybavení, tetovací salón, prodej pánské módy pro mladé, výroba nealkoholických koktejlů a mléčných nápojů, rozvoz zdravých snídaní nebo prodej biovýrobků a zdravých potravin.

Program začal prezentací zástupců fiktivních firem, a to nejen v českém jazyce, ale i v angličtině, kdy odborná porota měla nelehkou práci vybrat nejlépe prezentující firmu. Poté již fiktivní firmy dostaly prostor pro vlastní obchodování s návštěvníky kontraktačního dne. Mladí obchodníci lákali ke svým stánkům zákazníky, vypisovali faktury, nabízeli své produkty a lákali na nejrůznější akce, slevy a ukázky svých výrobků. Tajná porota se vmísila mezi zákazníky a ověřovala, zda firmy zvládají základní obchodní dovednosti, jak se jim daří oslovovat zákazníky, zda dovedou správně vyplnit doklady či obchodovat i v cizích jazycích.

Na konci kontraktačního dne byli vyhlášeni vítězové jednotlivých kategorií. Naše škola získala celkem tři ocenění. Nejlepší vizitku předložila fiktivní firma třídy 3.A -  3ABrand s.r.o. Fiktivní firma třídy 4.A - OMNES sport s.r.o. vyhrála cenu za nejlepší leták a nejlepší stánek.

Anglické gymnázium Pardubice zvítězilo se svou fiktivní firmou Breakfast Dream s.r.o. ve dvou kategoriích, a to nejlepší slogan v českém jazyce a nejlépe prezentující firma. Obchodní akademie Pardubice si odvezla ocenění v pěti kategoriích. Cena za nejlepší elektronickou prezentaci byla udělena fiktivní firmě Rio Coctail Bar s.r.o., cena za nejlepší slogan v anglickém jazyce připadla fiktivní firmě Needle Tattoo s.r.o., tzv. „sympaťáka dne“ vyhrála fiktivní firma Fresh Avocado s.r.o. Fiktivní firma World of Cakes s.r.o. získala nejvíce cen, a to za nejlepší logo, nejlepšího prodejce v českém jazyce (pan Zdeněk Zeman) a nejlepšího prodejce v anglickém jazyce (slečna Radka Špačková).

Věříme, že si obchodování všichni moc užili a uvidíme, zda se uvidíme zase třeba příští rok :-)

Fotografování a natáčení se zhostili žáci oboru IT se zaměřením Audiovizuální technologie a zde můžete shlédnout jejich výsledky:

Videospot (Kamera, střih - Matěj Kalužný, Milan Mottl - 4.B):  https://youtu.be/2XrDNzuhA1k

Fotografie (Lukáš Petránek - 3.B): 

https://www.facebook.com/pg/educanet/photos/?tab=album&album_id=1631576243535786

 

 

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce