Obrovský úspěch v ekonomické olympiádě - postup do ČNB!

10. května 2017 se na Krajském úřadě v Hradci Králové konalo krajské kolo Ekonomické olympiády, do kterého z naší školy postoupilo hned 5 studentů.

Ekonomická olympiáda je celorepubliková soutěž ve znalostech z ekonomie a z financí, která je určena studentům středních škol. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání a České národní banky.

Cílem Ekonomické olympiády je vyhledávat mezi českými středoškoláky nejnadějnější budoucí ekonomy a ty v jejich rozvoji dále podporovat, rozvíjet a vytvořit jim dobrý odrazový můstek pro další studium, praxi a kariéru. Celonárodní ekonomická soutěž je propojí s ekonomy a experty, kteří je mohou na jejich studijní a kariérní cestě dále inspirovat a podporovat.

Na výsledky krajského kola této soutěže do 15. května čekali tři nastávající maturanti – Jitka Bořilová, Adéla Jirásková, Filip Panchártek a z nižších ročníků pak Tomáš Slezák z 3. A a Kateřina Machová z 2. A.

Obrovská RADOST a velká GRATULACE patří JITCE BOŘILOVÉ. Stala se jednou z postupujících do finále Ekonomické olympiády 2017. Soutěže se zúčastnilo více než 4 000 studentů z celé České republiky z více než 100 středních škol. Do finále postupuje pouhých 38 studentů.

Ale ani ostatní naši reprezentanti rozhodně ostudu neudělali - Adéla J. skončila v krajském kole na krásném 4. místě, Katka M. na 7. místě (obdivuhodné ve 2. ročníku), Tomáš S. na 9. místě a Filip P. na místě 13.!

Finále Ekonomické olympiády se koná 30. 5. 2017 v České národní bance v Praze. Součástí je kromě testování také prohlídka prostor České národní banky, networking s dalšími úspěšnými mladými lidmi a významnými hosty akce - dorazí členové bankovní rady České národní banky, významní hosté z Vysoké školy ekonomické a další ekonomové a lidé z byznysu.

Studenti mohou také vyhrát stáže a hodnotné ceny, které Ekonomické olympiádě poskytují partneři projektu.

 

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce