Účast na finále Ekonomické olympiády v ČNB

Na sklonku května se naše studentka a v té době již úspěšná absolventka Jitka Bořilová (4. A) zúčastnila celorepublikového finále Ekonomické olympiády, kterou organizuje Institut ekonomického vzdělávání (INEV).

Ekonomické olympiády 2017 se zúčastnilo více než 4 000 studentů z víc než 100 škol. Jitka se probojovala mezi 38 finalistů a společně s vedením školy se účastnila slavnostního finále.
 
Finále Ekonomické olympiády se konalo 30. 5. 2017 v reprezentativních prostorách České národní banky v Praze. Součástí finále kromě testování byla i prohlídka prostor České národní banky, networking s dalšími úspěšnými mladými lidmi a významnými hosty akce - dorazili členové bankovní rady České národní banky, významní hosté z Vysoké školy ekonomické, České bankovní asociace a další ekonomové a lidé z byznysu. Velmi zajímavá byla přednáška Daniela Stroukala na téma Bitcoin - kryptoměna budoucnosti.
 
Celý den strávený v České národní bance s předními představiteli české ekonomické scény byl jedinečným zážitkem! Dokonce jsme si potřásli rukou s členem správní rady INEV a viceguvernérem ČNB p. Mojmírem Hamplem, předsedou správní rady INEV a přednášejícím na NF VŠE p. Pavlem Potužákem nebo třeba s ředitelkou a iniciátorkou INEV p. Martinou Bacíkovou. 
 
Velká gratulace samozřejmě patří Jitce a poděkování Institutu ekonomického vzdělávání za to, že se chopili role organizátora takové zajímavé soutěže. Pevně doufáme, že jsme na finále nebyli naposledy! :-)
 
Fotky od fotografa Martina Cápala http://martincapal.com
 
Vše o soutěži a INEV: 
 
Info na školním FB: 
 
 
 

 

Partneři s kterými vychováváme profesionály ve svém oboru

   

Partneři s kterými vychováváme mladé sportovce