FUTURE PORT Youth konference 🤩👍

V hlavní roli budoucnost a angličtina. 😉 Paní učitelka Kristýna Konečná uspořádala pro studenty živé vysílání z konference FUTURE PORT Youth.🤩👍

1.část – Budoucnost cestování. Bývalá inženýrka NASA (Anita Sengupta) a mluvčí inovací v ESA (Frank Salzgeber) diskutovali o vývoji technologií od cestování rychlovlaky až po cestování do vesmíru. 

2.část – Budoucnost jídla a módy. Pěstování masa v laboratoři a udržitelnější móda bez masové produkce. Vitor Santo, spoluzakladatel firmy JUST, popisoval v čem je maso vyrobené v laboratoři prospěšnější pro lidstvo i planetu. Odbornice a propagátorka udržitelné módy, Kamila Boudová, vysvětlovala, jakým směrem by se měla móda ubírat, aby neškodila planetě, a jakými nástroji toho dosáhnout.

3.část – Budoucnost virtuální reality a peněz. Metaverse a na něj navazující kryptoměny. Artur Sychov demonstroval jak budeme v budoucnu schopni si s přáteli zajít na kávu, aniž bychom s nimi byli fyzicky v jedné místnosti.

4.část – Budoucnost robotů a využití umělé inteligence ve všech oblastech lidského života. Ambasadorka novodobé bioniky, Tilly Lockey, vysvětlovala, jak může technika lidem pomoci a změnit jejich život k lepšímu.