NA FLORBALOVÉM TURNAJI STŘEDNÍCH ŠKOL NECHALI NAŠI BORCI VŠECHNO

V pátek 20. října zavítali naši kluci do nafukovací haly na Dukle, aby se zúčastnili prvního kola florbalového turnaje středních škol.

Bohužel kvůli zdravotním absencím v našem školním týmu, v dost obměněné sestavě a oproti prvotnímu plánu, jsme ve skupině narazili na  SPŠ Stavební, SOU Plynárenské a Gymnázium Mozartova.

První zápas jsme sehráli s naším “sousedem – stavebkou”, kdy jsme po dobrém úvodu sice drželi míček, ale pak přišlo náhlé vystřízlivění v podobě inkasované branky. Hráči z toho byli zaskočeni, více se snažili dostávat soupeře pod tlak, ale to naopak zapříčinilo i druhou inkasovanou branku. Následný tlak tedy k ničemu nevedl a stav prvního utkání skončil v náš neprospěch 0:2.

Druhý, pro nás klíčový zápas směrem k vývoji ve skupině, jsme sehráli s “plynárnou” a scénář byl bohužel podobný – náš úvodní nápor skončil inkasovaným gólem. Jak běžel čas, kupily se chyby a soupeř nás trestal z rychlých střel protiútoku. Konečné skóre 4:0 pro soupeře.

Závěrečný duel jsme sehráli s “mozarťákem”. Naši kluci si dali za cíl vstřelit minimálně jednu branku, jelikož u našeho políčka v tabulce stále svítila nula. Začátek byl optimistický, následně jsme však dvakrát inkasovali. Tři minuty před koncem jsme odvolali brankáře a šli zkoušet hru v šesti. Tato strategie se vyplatila, kdy po krásné kombinaci se nám povedla konečně vsítit branka. Při opětovné snaze vyrovnat, jsme v závěru ještě jednou inkasovali, což znamenalo konečný výsledek 3:1 pro soupeře.

Jak se říká “není každý den posvícení”. Kluci nechali na hřišti vše, což se cenní a příště jistě naženeme nějaké body.