NAŠI FOTBALISTI JSOU STŘÍBRNÍ V KRAJI!

Ve čtvrtek 4. května 2023 jsme se sešli na stadionu Emila Zátopka v Chrudimi, abychom sehráli krajské kolo turnaje středních škol ve fotbalu. Do tohoto turnaje postoupili pouze vítězové okresních kol a za okres Pardubice to byl právě náš tým. Hrálo se vyřazovacím způsobem 2×30 minut.

Los nám určil jako prvního soupeře Střední školu zahradnickou a technickou Litomyšl. Tento duel jsme již od samotného začátku naprosto ovládli a zcela zaslouženě vyhráli až hokejovým skóre 9:0. V tu chvíli bylo jasné, že se střetneme s vítězem druhého klání. Po penaltovém rozstřelu se jím nakonec stal celek Bohemie Chrudim. V 13:00 hodin místního času zazněla píšťalka a tím byl zahájen boj o celkové vítězství v krajském kole. Po celou dobu utkání se šance přelévaly na obě strany, ale nakonec náš soupeř tahal za delší konec a vyhrál 2:0.

Náš tým tak obsadil druhé místo v Pardubickém kraji, což je jistě vynikající a v pravdě historický výsledek. Tak „vysoko“ jsme ještě nikdy nebyli. Mezi naše úspěšné střelce se zařadili s pěti trefami Dominik Borůvka, další góly přidali Šimon Kameník, Jakub Doleček, Adam Houfek a Josef Tareš.

Našim borcům děkujeme za vynikající výkon v celé soutěži a už se těšíme na další turnaj ve fotbalu.