O nás

Založení

2003

Nastala první velká změna v názvu školy, která nás provází až do roku 2006. Nyní se jmenujeme Střední odborná škola podnikatelská PROSPERA, s.r.o.

2011

Oddělení od sítě EDUCAnet přineslo další změnu v podobě a organizaci naší školy. Díky tomu vznikla samostatná společnost s novým zřizovatelem a jednatelem v jedné osobě, kterého má doposud.

2015

V polovině roku 2015 jsme podnikli poslední velký krok a přestěhovali se z budovy ZŠ Rybitví do moderního komplexu Střední průmyslové školy stavební v Rybitví.

1993

Psal se rok 1993 a v Lázních Bohdaneč se objevil předchůdce naší nynější školy Soukromá střední podnikatelská škola, s.r.o.

2006

Stali jsme se součástí školní sítě EDUCAnet v ČR a pomalu se blížíme nejenom názvem, ale i sídlem k dnešní podobě. Od tohoto roku nás najdete pod jménem EDUCAnet – Střední odborná škola, s.r.o. se sídlem v Rybitví.

2014

K současné podobě už je to opravdu jen krůček. Měníme název na EDUCA Pardubice – Střední odborná škola, s.r.o., který nám zůstává dodnes.
20150915_FILE0014

Nepřestáváme na sobě pracovat!

Od založení prošla škola velkými změnami jak po stránce personální, technické, tak i co se týká vybavení a prostor,
ve kterých škola sídlí.

Obrovskou výhodou je klidné prostředí, ve kterém se žákům i učitelům dobře pracuje.  Výuka navíc začíná až v 8:40 a všichni chodíme do školy v pohodě a s úsměvem.

V současné době probíhá výuka v moderním středoškolském areálu. Součástí je kromě budovy školy i domov mládeže, tělocvična s posilovnou, multifunkční hřiště, minigolf, jídelna
a školní kantýna s občerstvením. Dbáme na bezpečnost, proto je vstup do školy přes vrátnici možný jen s čipem. Samozřejmostí je pokrytí wifi ve všech prostorách školy.

V maximální míře využíváme ICT technologie (školní informační systém Škola OnLine, e-learningový systém Moodle, Google účet včetně e-mailu, Microsoft Office 365, Adobe Creative Cloud)
a nezahálíme ani na sociálních sítích (Instagram, Facebook, YouTube, WhatsApp).

Naším cílem je všestranné rozvíjení každého žáka, což se nám daří díky individuálnímu přístupu, komunikaci s rodinou
a přátelské atmosféře.

Jsme škola s dlouholetou tradicí, letos oslavíme
30. výročí vzniku školy.

Naši absolventi pracují v nejrůznějších oborech, kde dosahují vynikajících výsledků, zakládají své firmy, které úspěšně vedou, reprezentují Českou republiku v různých sportech, především v hokeji, fotbalu, basketbalu, florbalu, hokejbalu, ale i jiných neméně důležitých sportovních odvětvích.

Na prostředí záleží

Studenti tráví ve škole podstatnou část dne, a proto se jim snažíme udělat pobyt u nás co nejpříjemnější tak, aby se všichni do školy těšili a cítili se v pohodě. Na chodbách jsou vytvořeny odpočinkové „chill“ zóny s barevnými gauči, veselé nástěnky, k dispozici je například „fotbálek“, automat na kávu, rychlovarné konvice a mikrovlnné trouby pro vlastní občerstvení.

Zaujali jsme tě?

Mrkni na informace o přijímacím řízení, ať jsi v obraze.

Nudu u nás nezažiješ 🙂

Koukni na super věci, které na tebe u nás čekají.