POSTUP DO KRAJSKÉHO KOLA SLAVÍME I V PIŠQWORKÁCH

Výborného úspěchu dosáhli naši žáci v oblastním kole turnaje v PIŠQWORKÁCH pětičlenných týmů. Žáci prvního ročníku Pavel Ondráček, Kostiantyn Bulyk, Michal Tlapák (všichni z 1.A), Eliška Vágnerová a Kateřina Kopecká (obě z 1.B) obsadili druhé místo a vybojovali si tím postup do krajského kola.

Velké drama přinesl zejména jejich semifinálový duel s žáky střední školy z Chrudimi, který skončil remízou a musel rozhodnout rozstřel mezi kapitány obou týmů. První rozstřel skončil nerozhodně ve druhém rozstřelu v hokejovém slangu ve druhém prodloužení uspěl náš kapitán Pavel Ondráček a katapultoval svůj tým do finále, kde žáci nestačili na studenty Gymnázia Mozartova Pardubice.

Oba finalisté postoupili do krajského kola, kde se budou snažit probojovat do Grandfinále. To se uskuteční na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně 8. prosince.

Úspěch naší školy podtrhli třetím místem Petr Jelínek, Adam Kratochvíl, Matěj Tlučhoř, Dominik Horák (všichni ze 3.B) a Tomáš Rajman ze 3.A. Třetí tým ze 2.A obsadil šesté místo, když vypadl ve čtvrtfinále s našimi třeťáky.

Děkujeme všem za vzornou reprezentaci školy a žákům prvního ročníku přejeme mnoho úspěchů v krajském kole.