POSTUP DO OKRESNÍHO KOLA FOTBALOVÉHO TURNAJE JE DOMA!

První jarní den 21. března 2024 jsme vyrazili do Ohrazenic na první kolo fotbalového turnaje středních škol. Ve skupině jsme narazili na tým z Labské SOŠ a SOU Pardubice a tým z pardubického Gymnázia.
První utkání naši borci sehráli s “Labskou” a od začátku diktovali tempo utkání. Stav v poločase 3:0 dával jasně najevo průběh utkání. Do hry se tak dostali i náhradníci, čekající na svou šanci, kteří se v zápase rozhodně neztratili. EDUCA neustále stupňovala tlak až do stavu 5:0, kdy kluci začali vymýšlet až zbytečně náročné kombinace, což vedlo k chybě v rozehrávce, která znamenala kosmetickou úpravu skóre na 5:1, hlavně ale komplikaci směrem k případnému semifinále, z důvodu pravidel o skóre. Žádná další branka již vstřelena nebyla ani na jedné straně.
V druhém utkání našim borcům nestačila pouze remíza, museli hrát na výhru. Hned ze začátku utkání bylo jasně vidět, že oběma týmům jde o hodně. I přes závěrečný tlak našich kluků se branku vstřelil nepodařilo, což znamenalo remízu 0:0 s “Dašákem” a zároveň druhé místo ve skupině. Z druhého místa nás čekal papírově těžší soupeř v boji o postup do dalšího kola.
Naším soupeřem o postup byl vítěz druhé skupiny a sice Střední průmyslová škola chemická Pardubice. Utkání bylo od začátku poměrně nervózní, Jakub Kvapil nastřelil pouze tyč, následně Štěpán Poříz v naší brance vytáhl nebezpečnou střelu na roh. V závěru utkání i díky náročnému programu našim klukům začínal docházet dech, naštěstí základní hrací doba byla již odehrána a čekali nás penalty.
Do penaltového rozstřelu došlo ke změně v brance a Štěpána Poříze vystřídal Lubomír Zářecký – budoucí hrdina rozstřelu. Penaltový rozstřel nakonec dopadl 3:2 v náš prospěch, po třech chycených penaltách Lubošem.
Kluci podali výborný týmový výkon, na který mohou navázat hned v úterý 26. března v dalším kole turnaje.
Jiří Novotný – kouč