SKVĚLÉ VÝSLEDKY FIKTIVNÍCH FIREM NA PARDUBICKÉM VELETRHU!

Ve čtvrtek 7. března 2024 se žáci z 3.A zúčastnili veletrhu fiktivních firem, který pořádalo Anglické gymnázium, SOŠ a VOŠ, s.r.o. v Pardubicích.

Na veletrhu se představily dvě naše fiktivní firmy:

  • BATHBOOM, která se zabývá výrobou produktů do koupele a
  • POKEPARK, jejíž činností je provozování zábavného parku s atrakcemi Pokémonů.

Veletrhu se zúčastnilo 20 fiktivních firem z různých částí České republiky a jedna zavítala až z Německa. Celé dopoledne probíhaly různé soutěže (např. o nejlepšího prodejce v českém a anglickém jazyce, prezentace firem v ČJ a AJ, o nejlepší firmu veletrhu, o nejsympatičtější firmu veletrhu a mnoho dalších). Hodnocení bylo prováděno externími hodnotiteli napříč různými profesemi.

Ačkoliv naše firmy ani v jedné soutěži nedosáhli na první příčky, přesto je nezbytné zmínit krásné 7. místo v hlavní soutěži (stánek, katalog, vizitka, účetní doklad, prezentační a komunikační dovednosti) fiktivní firmy Bathboom a zároveň 5. místo za webové stránky. V dílčích soutěžích “hodnocení laické poroty” a v odborné soutěži “obchodníka v ČJ” obdržela více bodů naopak firma Pokepark (6. místo).

Naši žáci byli po celou dobu konání aktivní, komunikativní a dobře se zapojili do prezentování svých začínajících firem. Díky tomu si odnesli mnoho zkušeností, které budou moci uplatnit v budoucnosti.

Oběma zúčastněným firmám a vybraným žákům děkujeme za perfektní reprezentaci. Rozhodně ve velké konkurenci a v podstatě s nulovými zkušenostmi z podobné akce neudělaly žádnou ostudu, naopak!

Ostatní žáci z třídy 3.A spolu s svými spolužáky z tříd 1.A a 2.A se veletrhu zúčastnili jako návštěvníci a nakupující, aby “okoukli terén” do příští sezóny. 🙂