TERAPIE SDÍLENÍM – ÚSPĚŠNÁ A MEDIÁLNĚ ZNÁMÁ PŘEDNÁŠKA O VZTAZÍCH A KOMUNIKACI

Páteční dopoledne 12. dubna 2024 bylo pro studenty 1.-3. ročníků naplněno neobyčejnou událostí. Svět komunikace a mezilidských vztahů se otevřel jako nikdy předtím v Aule Arnošta z Pardubice na Univerzitě Pardubice. Terapie sdílením, jak je přednáška nazvána, se stala magnetem pro téměř stovku zvědavých studentů naší školy, kteří se toužili dozvědět víc.

Díky dvojici provokativních průvodců, Ester Geislerové a Janu Vojtkovi, se nejen dozvěděli o složitosti komunikace, ale i o podstatě intimních vztahů. Od prvních jiskření až po složitost sdílení životů a konec konců bolestivé rozchody – to vše bylo na programu dne. Ale nešlo jen o teorii, studenti byli zahrnuti praktickými radami a tipy, jak lépe komunikovat, co dělat a nedělat, ale také proč není dobré ve vztazích spoléhat pouze na sociální sítě.

Klíčovým bodem bylo zdůraznění nezpochybnitelné role neverbální komunikace ve vzájemných interakcích. Gestikulace, výrazy obličeje a tělesná reakce – všechny tyto prvky jsou klíčové pro porozumění a udržení pevných vztahů.

Reakce studentů během této interaktivní přednášky byly jasným důkazem zájmu a potěšení. Dá se říct, že to nebylo jen poučení, ale zážitek.