Z fotbalového turnaje středních škol bereme bronz!

V úterý 7. května 2024 jsme znovu zavítali do Ohrazenic, na krajské finále fotbalu SŠ.
Čekal nás zápas o postup do finále se Stavební střední školou Vysoké Mýto. Naši borci nezačali vůbec špatně, do konce prvního poločasu si vypracovali pár dobrých šancí a k tomu si Luboš v brance připsal skvělý zákrok, když zneškodnil 100% tutovku z bezprostřední blízkosti. Do druhého poločasu jsme šli za stavu 0:0. Bohužel hned po změně stran, po špatné rozehrávce, došlo ke střele ze střední vzdálenosti, která se od tyče odrazila do naší branky. Poté to kluci nevzdali, všichni makali, ale i přes okysličení v podobě střídání nedošlo k vyrovnání. Pět minut před koncem, po zmatku v našem vápně, soupeř pečetil své vítězství hlavičkou z malého vápna. Konečný stav 0:2.
Kluky čekal zápas o 3. místo v kraji, proti Vojenské škole Moravská Třebová. V kabině došlo k vyburcování hlavně staršími hráči a kluci šli od první minuty naplno. Pět minut před poločasem Pavel Topolský krásným solém vstřelil první branku utkání 1:0. Následně se prosadila EDUCA ještě pěknou střelou z vrcholu vápna 2:0. Kluci ve fotbalovém slangu žrali trávu, důkazem byl na levém beku hrající Vašek Hrdina, který převedl pár skvělých skluzů. V závěru jsme zvýšili stav na konečných 3:0.
Konec utkání znamenal 3. místo v turnaji a zároveň 3. místo v celém Pardubickém kraji. Kluci nechali na hřišti opět vše a děkujeme jim za vzornou reprezentaci.
Jiří Novotný
kouč