EXKURZE DO VÍDNĚ aneb VÝLET PLNÝ ZÁŽITKŮ

Ve středu 19. června se studenti 1. až 3. ročníků naší školy vydali na exkurzi do Vídně. Sraz byl naplánován v časných ranních hodinách na vlakovém nádraží v Pardubicích. Všichni se sešli plni očekávání a nadšení. Po pohodové cestě vlakem jsme s malým zpožděním vystoupili na hlavním nádraží ve Vídni a naše dobrodružství mohlo začít.

Naše první zastávka byla u jedné z nejvýznamnějších památek Vídně, katedrály Stephansdom. Tento impozantní gotický chrám nás ohromil svou velikostí a nádhernou architekturou. Po důkladné prohlídce jsme se vydali k dalším pamětihodnostem. Cesta nás vedla k Spolkovému ministerstvu vnitra, kde jsme se seznámili s významem této instituce a její historií. Následně jsme zamířili k prezidentskému bytu, který byl další zastávkou naší exkurze. Naším následujícím cílem byla hlavní nákupní třída Mariahilfer Strasse.

Vzhledem k poměrně vysokým teplotám jsme zde studentům poskytli rozchod, aby se mohli občerstvit a odpočinout si. Během této pauzy měli také příležitost nakoupit suvenýry pro sebe i své blízké. Některé dívky nezapomněly využít čas i k nákupu nových módních kousků do svého šatníku. Po vyhrazeném čase jsme se opět všichni sešli na domluveném místě a společně se přesunuli zpět k hlavnímu nádraží.

I přes nemalé komplikace s vlakovým spojením zpět do České republiky se výlet vydařil a studenti byli plni pozitivních dojmů. Ze zpětné vazby od některých studentů víme, že se jim Vídeň velmi líbila a rádi by ji navštívili i v budoucnu. Tento výlet jim poskytl nejen mnoho nových informací a zážitků, ale také příležitost k posílení vztahů mezi spolužáky.

Doufáme, že podobné exkurze budeme moci organizovat i nadále, a tím přispívat k obohacení vzdělávacího procesu našich studentů.